Zaproszenie na Drugi Kongres Konsorcjum do Badań nad Edukacją Tłumaczy CTER

Zachęcamy do udziału w Drugim Kongresie organizowanym przez Konsorcjum do Badań nad Edukacją Tłumaczy CTER: „Złożoność i rozproszenie w dydaktyce przekładu” (Complexity and Dispersion in Translation Pedagogy), który odbędzie się 14-15 marca 2019 roku w Krakowie. Więcej informacji o organizatorze na stronie: www.cter.edu.pl.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu

Środowa wymiana doświadczeń 20 czerwca

Zapraszamy serdecznie wszystkich tłumaczy przysięgłych na środową Wymianę Doświadczeń, która odbędzie się 20 czerwca o godzinie 18.00. Spotykamy się w Krakowie, Katowicach, Sopocie, Warszawie i Poznaniu. Ze względów organizacyjnych prosimy o przesłanie informacji o uczestnictwie na: biuro@zztp.pl. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a zgłoszenie mailowe niezobowiązujące.

Odpowiedź od Komendy Głównej Policji

Otrzymaliśmy odpowiedź od Komendy Głównej Policji na pismo w sprawie „konkursów ofert”, w którym zadeklarowano, że nasze uwagi zostały przekazane jednostkom Policji. Oczekujemy, że dzięki naszej interwencji tego typu sytuacje nie powinny już mieć miejsca, niemniej prosimy o informowanie nas o każdym przypadku poszukiwania tłumaczy oferujących stawki niższe od ustawowych.

Warto też nadmienić, że Policja dostrzega problem zbyt niskich stawek określonych w Rozporządzeniu, które znacznie odbiegają od stawek rynkowych.

3-dniowe spotkanie w Korbielowie

Wyjazd integracyjny do Korbielowa za nami, a my myślimy już o kolejnym. Spotkanie w gronie kilkunastu tłumaczy zaowocowało ciekawymi rozmowami i świetną zabawą. Zwiedzaliśmy, graliśmy, dyskutowaliśmy i z przyjemnością zażywaliśmy górskiego powietrza. Następne spotkanie już na jesień 2018!

Ważne pismo w sprawie terminów zapłaty

Otrzymaliśmy od Ministerstwa Sprawiedliwości odpowiedź na nasze pismo w sprawie terminów płatności wynagrodzenia tłumaczy przysięgłych. W piśmie jednoznacznie stwierdzono, że „biorąc pod uwagę nakaz niezwłocznego dokonania wypłaty, nie można jej uzależnić od uprawomocnienia się w postanowienia w przedmiocie przyznania wynagrodzenia”. To bardzo ważna dla nas informacja, w świetle długiego czasu oczekiwania na zapłatę przez sądy. Zachęcamy do lektury całości!

Szkolenie z RODO w Gdańsku!

We współpracy z Bałtyckim Stowarzyszeniem Tłumaczy serdecznie zapraszamy do Gdańska na szkolenie z RODO, które odbędzie się 9 czerwca. Zgłoszenia można przesyłać na adres kontakt@mgrabarczyk.pl lub biuro@zztp.pl. Niższa cena przysługuje członkom BST i ZZTPwP.

Korzystając z okazji, życzymy dobrego wypoczynku i radości w dniu Święta Konstytucji!

Kolejne spotkania środowe: Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków i Trójmiasto

Tym razem zapraszamy na integrację środową w dwóch terminach: 16 maja (Warszawa, Poznań, Wrocław) i 20 czerwca (Kraków, Katowice i Trójmiasto).

Zapraszamy serdecznie wszystkich doświadczonych, a przede wszystkim niedoświadczonych tłumaczy przysięgłych na spotkanie integracyjne i wymianę doświadczeń. Każdy będzie mógł rozwiać wątpliwości, zapytać o to, co go nurtuje lub z czym ma problem. Będziemy mieli też okazję się poznać i porozmawiać o ważnych dla nas sprawach.