Związek Zawodowy Tłumaczy Przysięgłych w Polsce
Adres: św. Bonifacego 92/20, 02-940 Warszawa E-mail: biuro@zztp.pl

Aktualności

W czwartkowe popołudnie 9 listopada 2023 w Warszawie i w Zielonej Górze miały miejsce spotkania członków i sympatyków ZZTP – na żywo!

Spotkania miały charakter towarzyski, ale oczywiście poruszaliśmy przede wszystkim tematy branżowe.

Najgorętszym tematem były stawki. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowela Rozporządzenia w sprawie wynagrodzenia za czynności tłumacza przysięgłego. Stawki rosną, ale są też zmiany in minus. Z tego powodu współpraca z organami wymiaru sprawiedliwości zajęła największą część spotkania.

Ale dyskutowaliśmy też o tym, jak rozliczamy się z naszymi klientami rynkowymi: czy stosujemy stawki minimalne za tłumaczenia pisemne (która naszym zdaniem jest jak najbardziej ok), jakie mamy stawki za tłumaczenia ustne. Poza tym mówiliśmy trochę o mediach społecznościowych, o podpisie elektronicznym i o wielu innych sprawach. Planujemy kolejne spotkania, również w innych miastach. Chcielibyście, żebyśmy do Was przyjechali i opowiedzieli, czym zajmuje się ZZTP? Zbierzcie grupę chętnych i napiszcie do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpis ilustrujemy zdjęciem grupy warszawskiej, bo zielonogórska grupa z wrażenia o zdjęciu zapomniała:)


Adres: św. Bonifacego 92/20, Warszawa

E-mail: biuro@zztp.pl

Konto: 84 1750 0012 0000 0000 3860 2845
Facebook Instagram Twitter/X